Kategorie: Wszystkie | Bransoletki
RSS
niedziela, 28 października 2012

A to coś delikatnego, nietypowego dla wielbicielek ładnych szczegółów. Trzy kolory doskonale ze sobą współgrają i są miłe dla oka, a koraliki zostały stworzone tak, że ładnie mienią się – czy jest słońce, czy nie ;) Nic nie lata, wszystko jest trwale przyczepione (namęczyłam się z tym nieco, ale wyszło).

No i zapięcie podoba mi się okrutnie.

Scarlet Witch

piątek, 19 października 2012

Z rana zaproponuję Wam coś kojącego i ładnego dla oka – na dobry początek dnia :)

Kamienie szlachetne mają nie tylko moc, ale również i duszę. Turkus to od wieków praktycznie kamień opiekuńczy; niegdyś wierzono nawet, że noszony ciągle, będzie ostrzegał swojego właściciela przed zagrożeniem. Prócz tego, turkus uznawano za kamień, który sprzyja wierności – nie tylko w miłości, lecz także w przyjaźni. Od zawsze towarzyszył osobom, które udawały się konflikty zbrojne, miał bowiem – zwłaszcza w średniowieczu – chronić swojego właściciela. W połączeniu z czernią stanowi nie tylko piękny dodatek biżuteryjny, ale również w prosty sposób może wspomagać swojego właściciela.

Tutaj akurat turkus jest zielony, tak chciała obecna właścicielka bransoletki.

Został wpleciony w bransoletkę trzyrzędową, robioną oczywiście ręcznie przeze mnie.

Scarlet Witch09:57, steveland
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 16 października 2012

To jedna z tych rzeczy, które robi się z myślą o kimś. Czerwień ma tak szeroką symbolikę, że właściwie każdy jest w stanie znaleźć dla siebie odpowiednie i będzie zadowolony z tego tłumaczenia. Perły to jeden z najbardziej kobiecych symboli, jeśli chodzi o kamienie naturalne. Tutaj świetnie się to prezentuje w połączeniu ze srebrem i lekko opalizującymi, przezroczystymi koralikami. Prawie jak wisienka na bitej śmietanie :)Podoba się?

Scarlet Witch

Symbolika krzyża dla wielu wiąże się praktycznie wyłącznie z chrześcijaństwem, podczas gdy tak naprawdę krzyż był znany już o wiele wcześniej. I do takiej, wczesnej symboliki krzyża wolę się odnosić – krzyż zawsze symbolizował jakiś żywioł, boga, coś ważnego dla danej kultury. Praktycznie nie był w ogóle symbolem – pierwotnie – negatywnym. Co ciekawe, w porównaniu do obecnego symbolu chrześcijańskiego krzyża, wcześniej uważany on był za symbol Bachusa, a więc pijaństwa, rozpusty i swawoli – sami odpowiedzcie sobie na pytanie, która symbolika jest dla Was atrakcyjniejsza ;)

Moje małe, magiczne coś to przepiękna według mnie i według mojego aparatu ;) bransoletka trzyrzędowa, utrzymana w kolorystyce srebra, bieli i dwóch odcieni niebieskiego. Cudownie układa się na ręce i jest bardzo wygodna w noszeniu.

Scarlet Witch

| < Wrzesień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30